недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 18
home Хроника

Тешко повреден маж додека со трактор извршувал земјоделски работи

Тешко повреден маж додека со трактор извршувал земјоделски работи
илустрација

На 26.03.2019 година околу 09:30 часот пријавено е дека В.Б.(63) од с.Русиново, беровско се здобил со тешки телесни повреди додека со трактор извршувал земјоделски работи во земјоделска површина сопственост на „Лозарство Зегин“ во с. Сарамзалино, светиниколско.

Со возило на Итна медицинска помош Свети Николе бил пренесен во Клинички центар „Мајка Тереза“-Скопје.

Коронавирус