понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 108
home Хроника

Тешко повреден малолетник: Сообраќајка во Крива Паланка- ова се деталите

Тешко повреден малолетник: Сообраќајка во Крива Паланка- ова се деталите

На крстосница од ул.Св.Јоаким Осоговски и ул.Јоаким Крчовски во Крива Паланка вчера во 16 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки управуван од 15 годишен малолетник од Крива Паланка и патничко моторно возило „фиат пунто“ со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од И.М.(21) од Крива Паланка.

Во сообраќајната несреќа со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, што му биле констатирани од доктор во здравствен дом Крива Паланка.

За несреќата е известен јавен обвинител, а увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Крива Паланка.

Локални избори 2021