петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 87
home Хроника

Тешко повреден малолетник од битолско- еве ги деталите

Тешко повреден малолетник од битолско- еве ги деталите

Вчера во 16.15 часот на улица „Гоце Делчев“ во битолското село Кравари, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи гец“ со грчки национални ознаки, управувано од T.E.(59) од Република Грција и мопед „јујунг“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од село Кравари.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Клиничката болница во Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.