недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 178
home Хроника

Тешко повреден малолетник, бил удрен од автомобил

Тешко повреден малолетник, бил удрен од автомобил

На 12.10.2021 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Благоја Стефковски“, патничко возило „киа сид“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(36) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус