сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешко повреден градежен работник во Скопје

Тешко повреден градежен работник во Скопје

На 20.10.2021 околу 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.Т.(32) од Скопје.

Според пријавеното, тој се повредил околу 14.50 часот додека вршел работни задачи, како вработен во фирма, на ул.„Киро Фетак“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.