петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 155
home Хроника

Тешко повреден дедо додека возел велосипед во Скопје

Тешко повреден дедо додека возел велосипед во Скопје
илустрација

На 20.10.2021 во 15:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Даме Груев“, на излез од паркинг простор, Г.Г.(57) од Скопје ја отворил предната врата од запрено патничко возило „даихатсу териос“, со скопски регистарски ознаки, при што удрил велосипед, управуван од Ц.В.(73) од Скопје.

Велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.