вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Штип

Тешка сообраќајна несреќа во Штип

На 22.02.2020 во 17.00 часот на крстосница од ул.„Партизанска“ и ул.„Борис Крајгер“ во Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Рено меган“ со штипски регистарски ознаки управувано од С.С.(70) од Штип и патничко моторно возило „Фиат пунто гранде“ со штипски регистарски ознаки управувано од Б.К.(34) од Штип.

По незгодата возачот и сопатникот Б.С.(66) од Штип во патничкото моторно возило „Рено меган“ со возило на итна медицинска помош биле пренесени во Клиничка болница Штип, каде од доктор им биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус