сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Со „Опел зафира“ удрил во „Голф“, па излетал од коловозот и загинал на лице место

Тешка сообраќајна несреќа во Македонија: Со „Опел зафира“ удрил во „Голф“, па излетал од коловозот и загинал на лице место

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило „Фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(40) од Радовиш, по што излетал надвор од коловозот. Ј.Ц. починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа СВР Струмица, информираат од МВР.

Коронавирус