петок, 9. декември 2022. Вести денес: 125
home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Бутел

Тешка сообраќајна несреќа во Бутел

Тешка сообраќајна несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Како што пренесува 24Инфо, неколку лица се повредени во судир на два автомобили попладнево во Бутел.

Во моментов полицијата врши увид. Повеќе детали во текот на денот.

Qatar 2022