вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 188
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа во Бутел- автомобил излета од патот и се преврте на кров

Тешка сообраќајна несреќа во Бутел- автомобил излета од патот и се преврте на кров

Автомобил со тетовски регистарски таблички попладнево, во скопската населба Бутел, излета од коловозот и се преврте покрај патот.

Како што дознава Алсат, возачот е извлечен од возилото и му се укажува прва помош. Засега нема детални информации за неговата здравствена состојба.

Според првичните податоци, причина за несреќата е брзо возење.

Парламентарни избори 2020