петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 61
home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа попладнево ја потресе Македонија- Еден загинат, четворица повредени по судар на два автомобили

Тешка сообраќајна несреќа попладнево ја потресе Македонија- Еден загинат, четворица повредени по судар на два автомобили

Околу 12:40 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Опел астра“ и ПМВ „Цитроен Берлинго“, управувано од 46 годишно лице од Битола.

Според информациите од битолската полиција во незгодата починал возачот, а повредени се четири лица кои се пренесени во болницата во Битола и според првичните информации на полицијата тие не се во животна опасност.

Коронавирус