вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа на патот Македонски Брод- Кичево вечерва

Тешка сообраќајна несреќа на патот Македонски Брод- Кичево вечерва

Сообраќајна несреќа се случила вечерва во 21 часот на патот Македонски Борд-Кичево.

„На планинскиот превој „Барбарос“ поради случена сообраќајна незгода сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента“ информираат од АМСМ.

Коронавирус