вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид – Кичево, има повеќе повредени

Тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид – Кичево, има повеќе повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи предмалку на патниот правец Охрид – Кичево во близина на аеродромот кај Охрид.

Според првичните информации има повеќе повредени лица кои со возило брза помош се пренесени во болница.

Официјална потврда за причините и бројот на повредени се очекува од МВР.

Коронавирус