среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Tешка сообраќајна несреќа на „Партизанска“, има повредени лица

Tешка сообраќајна несреќа на „Партизанска“, има повредени лица

Околу 20.45 часот на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје на потегот кај Факултетот за туризам се случи тешка сообраќajна нecреќа, пренесува Весник.

Во сообраќajката учествуваа „Ланча Ипсилон“ и такси „Форд Фиеста“ со скопски регистарски таблички.

Неофицијално во нecpеќата има повpeдени лица кои со возило на бpзa пoмош се пренесени во Градската општа бoлницa „8-ми Септември“.

Наскоро се очекува официјални информации од МВР.

Коронавирус