понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка: Жена удрена од комбе во Прилеп итно пренесена во болница

Тешка сообраќајка: Жена удрена од комбе во Прилеп итно пренесена во болница

Teшка сообраќајна несреќа се случила утрово околу 09:30 часот, на раскрсницата помеѓу булеварот “Гоце Делчев” и улица “Јоле Андоноски” во Прилеп.

Како што дознаваме, од засега не познати причини, жена била удрена од комбе при што се здобила со повреди.

Интервениција извршиле од брзата помош, а жената е пренесена во општата болница “Борка Талески” во Прилеп.

Повеќе информации подоцна.