вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка во Визбегово- две лица повредени

Тешка сообраќајка во Визбегово- две лица повредени

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која што се случила во скопското село Визбегово. Како што информира МВР, вчера во 13 часот на крстосницата од улиците „Качанички пат“, „2“ и „1506“ во село Визбегово се случила сообраќајна незгода помеѓу „пежо 206“ управувано од 73- одишниот Ѓ.Мод Скопје и „фолксваген голф“ управуван од 24- годишниот М.Е од Скопје.

Со тешки телесни повреди се здобила Д.М.(69) од Скопје, сопатничка во возилото „пежо“, додека со телесни повреди се здобил 31- годишниот Ш.И од село Визбегово, сопатник во „голфот“. Тие биле пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус