петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 136
home Хроника

Тешка сообраќајка во Трубарево: Неофицијално тешко повредени се неколку лица

Тешка сообраќајка во Трубарево: Неофицијално тешко повредени се неколку лица
ФОТО:иЛУСТРАЦИЈА

Во Трубарево во 13 часот е пријавена тешка сообраќајна несреќа, дознава „Република“.

Неофицијално неколку лица со тешки повреди се донесени во Клинички центар, а не е исклучено дека има и жртви.

МВР се уште не може да потврди за повредени и настрадани бидејќи се уште трае увидот.

Наскоро очекуваме повеќе информации од МВР.

Коронавирус