среда, 28. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка во тетовско, загина мотоциклист

Тешка сообраќајка во тетовско, загина мотоциклист
илустрација

Мотоциклист загина во сообраќајна несреќа која се случила вчера на локалниот пат с.Палатица –  Желино.

Во несреќата учествувале автомобил „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.И.(23) и мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од А.Ј.(33), двајцата од с.Палатица тетовско.

-По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Клиничката болница Тетово, каде што починал, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус