понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 28
home Хроника

Тешка сообраќајка: Во судир на два автомобили тешко повреден пешак

Тешка сообраќајка: Во судир на два автомобили тешко повреден пешак

Во текот на вчерашнит во 14:25 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во с.Марино се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило “Застава 101“ со скопски регистерски таблици, управувано од Т.С.(71) од Скопје и паркирано товарно моторно возило “Волво“ со регистерски таблици на Македонска Каменица, во која повреден бил и пешакот Б.М.(39) од Македонска Каменица.

По незгодата со возило на Итна медицинска помош помош Т.С., пешакот Б.М. и сопатничката од возилото “Застава 101“ В.С.(76) од Скопје биле пренесени во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“, каде од страна на лекар на Т.С. му биле констатирани тешки телесни повреди, а на пешакот Б.М. и сопатничката В.С. телесни повреди. На местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Скопје бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.