среда, 28. јули 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Тешка сообраќајка во струмичко, повреден мотоциклист

Тешка сообраќајка во струмичко, повреден мотоциклист
илустрација

На 30.09.2020 во 21.00 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село, во с.Дабиле, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „пијаџо“, со струмички регистарски ознаки, управуван од Д.Ч.(44) од с.Петралинци, струмичко, и патничко возило „опел корса“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.К. (32) од с.Дабиле, струмичко, соопштуваат од полицијата.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Коронавирус