четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Тешка сообраќајка во Сопиште: Се судрија мотоцикл и Мерцедес – мотоциклистот пренесен во болница

Тешка сообраќајка во Сопиште: Се судрија мотоцикл и Мерцедес – мотоциклистот пренесен во болница
илустрација

На 11.09.2021 во 19.00 часот во Скопје на ул.„1“-Сопиште се случила сообраќајна несреќа помеѓу моторцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван од Н.К.(26) од Скопје и патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од Х.Ш.(77) од Скопје.

По несреќата Н.К. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

За несреќата е известен јавен обвинител, а увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021