вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 52
home Хроника

Тешка сообраќајка во Скопје, повредена жена

Тешка сообраќајка во Скопје, повредена жена

Жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа која вчера во 09.30 часот се случила на ул.„Боро Кралевски“ во Скопје.

Во несреќата учествувале „цитроен“ со скопски регистарски озанки, управуван од Г.Ј.(46) од Скопје и „форд“ со скопски регистарски ознаки, управуван од В.З.(44) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Г.Ј., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус