четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 123
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тешка сообраќајка во Скопје, повреден мотоциклист

Тешка сообраќајка во Скопје, повреден мотоциклист
илустрација

Мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 18.50 часот на ул.„Московска“ во Скопје.

-Сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко возило „пежо 206“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(49) од Скопје и мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од П.С.(46) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус