вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Тешка сообраќајка во Скопје- маж заврши на Ургентен

Тешка сообраќајка во Скопје- маж заврши на Ургентен

Вчера во 19 часот и 30 минути на крстосницата од булевар „Киро Глигоров“, улица „808“ и улица „15-ти Корпус“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „Јиндинг“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.Р.(51) од Скопје и патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(52) од Скопје.

Според прјавеното во незгодата со тешки телесни повреди се здобил З.Р, кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус