среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Тешка сообраќајка во Сарај, осумгодишно дете заврши на Клинички

Тешка сообраќајка во Сарај, осумгодишно дете заврши на Клинички

Во текот на вчерашниот ден во 18:05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во с.Сарај патничко моторно возило “Цитроен Берлинго“ со скопски регистерски таблици, управувано од Ј.И.(32) од с.Љубин-скопско, удрило во дете-пешак на возраст од осум години од с.Сарај, информираат од МВР.

По незгодата детето било пренесено во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на настанот.