четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 46
home Хроника

Тешка сообраќајка во Македонија: Загина сопатник, возачот тешко повреден

Тешка сообраќајка во Македонија: Загина сопатник, возачот тешко повреден

Вчера во 16.40 часот на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, околу еден километар после с.Ропотово, патничко моторно возило „опел астра“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(66) од Прилеп, излетало од патот.

На местото на несреќата починал сопатникот В.Т.(71) од Прилеп, додека возачот се здобил со телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус