вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 63
home Хроника

Тешка сообраќајка во Маџари, усмртен велосипедист

Тешка сообраќајка во Маџари, усмртен велосипедист

Велосипедист го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоќа во 01.30 часот се случила на ул.„Маџари“.

Патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(25) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.А.(58) од Скопје, информира МВР.

Велосипедистот починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Коронавирус