сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 39
home Хроника

Тешка сообраќајка во Ѓорче Петров- сообраќајот блокиран (ФОТО)

Тешка сообраќајка во Ѓорче Петров- сообраќајот блокиран (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи доцна попладнево во скопската општина Ѓорче Петров.

До несреќата на улицата „Новоселски“  откако директно се судриле две возила.

Засега нема информации за повредени лица, а сообраќајот е отежнат и возилата се движат во колони.

Коронавирус