вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје, загина велосипедист

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје, загина велосипедист

Вечерва околу 19 часот во скопската населба Влае, се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубил велосипедист. Според очевидци, возило удрило во велосипедистот, кој починал на лице места.

Полициска екипа изврши увид на местото на настанот.

Коронавирус