сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје, повредени најмалку две лица

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје, повредени најмалку две лица

Најмалку две лица се повредени во судир на два автомобили вечерва во Бутел, дознава 24 Инфо.

Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ и улицата „Ферид Бајрам“ кај старото кино „Бутел“.

Тогаш се судриле автомобили „голф 2“ и „голф7“. На местото веднаш дошла екипа на Итната помош, која однела во болница две лица од постариот „голф“.

Коронавирус