сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка вечерва на „Илинденска“, три лица пренесени во болница

Тешка сообраќајка вечерва на „Илинденска“, три лица пренесени во болница

Сообраќајна несреќа меѓу две возила се случи вечерва околу 19 часот на булеварот „Илинденска“, пред кафе бар Трибека.

Во несреќата, едно лице е потешко повредено, а две други лица се со полесни повреди и сите се пренесени во болница.

Во тек е увид за причините на несреќата.