среда, 2. декември 2020. Вести денес: 213
home Хроника

Тешка сообраќајка утрово на Стража, повредени со Брза помош пренесени во болница, сообраќајот во прекин (ФОТО)

Тешка сообраќајка утрово на Стража, повредени со Брза помош пренесени во болница, сообраќајот во прекин (ФОТО)

Сообраќајна незгода утрово се случи на Стража. Според првичните информации сообраќајот е во прекин, полицијата врши увид. Неофицијално, во несреќата има повредели лица кои се пренесени со возило на Брза помош.

Повеќе детали наскоро.

Фото: Република

Коронавирус