четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 6
home Хроника

Тешка сообраќајка: Со мотор удрил во стадо овци, 25 годишно момче со тешки повреди заврши на Клинички

Тешка сообраќајка: Со мотор удрил во стадо овци, 25 годишно момче со тешки повреди заврши на Клинички
илустрација

Во текот на вчерашниот ден во 12:00 часот на регионалниот пат Скопје-ХЕЦ „Козјак“, атар на село Говрлево, М.Х.(25) од Швајцарија, кој живее во Скопје, управувајќи мотоцикл „Априлија“ со германска национална ознака удрил во стадо овци (водени од 55 годишно лице од село Горно Јаболчиште) кои го преминувале патот.

По незгодата М.Х. е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” каде му се констатирани тешки телесни повреди и е задржан на лекување.