понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 81
home Хроника

Тешка сообраќајка: Прилепчанец загина откако излетал со мотор

Тешка сообраќајка: Прилепчанец загина откако излетал со мотор
илустрација

На 19.09.2020 околу 19.40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, мотоцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(47) од Прилеп, излетал од коловозот.

-Од здобиените повреди Д.Н. починал на местото на незгодата. Смрт  констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото на незгодата извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициска станица Прилеп, информира МВР.

Коронавирус