петок, 9. декември 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Тешка сообраќајка попладнево во Скопје: „Ауди“ удри во метален столб и се преврте

Тешка сообраќајка попладнево во Скопје: „Ауди“ удри во метален столб и се преврте

Тешка сообраќајна несреќа се случи поладнево во скопската населба Злокуќани.

Според првичните информации, автомобил марка „Ауди“ со скопски регистерски таблички удрил во метален столн и се превртел.

Во возилото бил само возачот, кој е пренесен во болница.

Несреќата се случила околу 15:50 часот во населбата Злокуќани, во близина на Канал 5 телевизија.

Qatar 2022