недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка попладнево кај „Џевахир“ – Едно лице повредено

Тешка сообраќајка попладнево кај „Џевахир“ – Едно лице повредено

Тешка сообраќајка се случи на раскрсницата на Булевар Србија и Трета Македонска бригада што води кон населбата Лисиче кога Опел Корса се судрила со Мазда со скопски таблички.

Корсата се забила во маздата откако некој поминал на црвено. Од ударот сите воздушни перничиња на Маздата се отвориле, пренесе Пресингтв.

Има едно повредено лице кое е пренесено во Јане Сандански.

Локални избори 2021