петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 151
home Хроника

Тешка сообраќајка на патот за Драчево, двајца повредени

Тешка сообраќајка на патот за Драчево, двајца повредени
илустрација

Две лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случила утрово на патот кон Драчево. На местото на несреќата освен полицијата излегла и противпожарна екипа.

Во сударот учествувале две возила, „цитроен саксо“ и „форд фиеста’. Повредените се префрлени во Градската болница.

Увидот на полицијата сѐ уште трае.

Коронавирус