вторник, 11. август 2020. Вести денес: 79
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Хроника

Тешка сообраќајка на патот Велес – Прилеп, загина млад прилепчанец

Тешка сообраќајка на патот Велес – Прилеп, загина млад прилепчанец

На регионалниот пат Велес – Прилеп, во атар на с.Присад, прилепско, вчера вечерта се случила сообраќајна несреќа во која едно лице загина.

-„Фолксваген голф”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(26) од Прилеп, излетало од патот. Во незгодата, сопатникот М.Х.(35) од Прилеп се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп, каде потоа починал. Додека, пак, Д.Ш. се здобила со телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Коронавирус