среда, 1. декември 2021. Вести денес: 85
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по средбата со Регионалната стопанска комора во Битола

home Хроника

Тешка сообраќајка на патот Ростуше Дебар – сообраќајот во прекин

Тешка сообраќајка на патот Ростуше Дебар – сообраќајот во прекин

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладево кај Дебар, информираат од АМСМ.

– На 22.10.2018 година од 16:05 часот, на регионалниот пат  Ростуше-Дебар, на м.в. „Трница“, поради случена сообраќајна незгода сообраќајот е во целосен прекин.

Коронавирус