сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 99
home Хроника

Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, повредени две деца

Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, повредени две деца

На 18.07.2020 година во 19:20 часот,  на магистралниот пат Охрид-Кичево, на девијацијата пред селото Врбјани-општина Дебрца, случена е сообраќајна незгода во која учествувале патничките автомобили „Фиат“ со кичевски регистарски ознаки управуван од А.А.(54) од кичевското село Гарани и автомобил „Поло“ со скопски регистарски ознаки, управуван од А.Ф.(41) од Скопје.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобила В.Х.(39) од селото Гарани-сопатник во возилото „Фиат“ и Е.Е.сопатник во второто возило.

Со телесни повреди се здобиле две  малолетни лица-  сопатници во првото возило.

Коронавирус