вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тешка сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Тешка сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Неготино-Кавадарци, во месноста „Маренски уши“.

– Напред комбе кое носи долги метални профили. Одзади друго возило кое удрило во првото, а профилите ја пробиле шофершајбната на второто возило. Одзади патничко моторно возило удрило во второто возило, појаснува случаен минувач за МИА.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски ја потврди сообраќајката. За МИА рече дека не може да каже повеќе детали, оти во тек е увидот на лице место.

Коронавирус