понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Тешка сообраќајка на патот Кичево-Мак.Брод, двајца возачи тешко повредени

Тешка сообраќајка на патот Кичево-Мак.Брод, двајца возачи тешко повредени

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 12.30 часот се случила на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод на раскрсницата со улица „Рудничка“.

Од полицијата информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко моторно возило „БМВ“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Н.(37) од Кичево, и патничко моторно возило „Ауди“, управувано од И.Р.(37) од Македонски Брод.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а по укажаната лекарска помош во Медицински центар Кичево, А.Н. е препратена во болницата “Св. Еразмо” во Охрид.

Извршен е увид на местото на настанот.