среда, 11. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка на патот Битола-Могила, загина возач

Тешка сообраќајка на патот Битола-Могила, загина возач

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера вечерта се случила околу 20:35 часот на регионалниот пат Битола-село Могила, кај месноста викана Тулана.

Како што информираат од полицијата, патничко моторно возило „Ауди“ со битолски регистерски таблички, управувано од Р.Г. (40) од Битола излетало од патот.

Од добиените повреди возачот починал на лице место.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

Коронавирус