вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 153
home Хроника

Тешка сообраќајка на паркинг во Скопје: 10 годишно дете со тешки повреди пренесено на Клинички

Тешка сообраќајка на паркинг во Скопје: 10 годишно дете со тешки повреди пренесено на Клинички
илустрација

Во текот на вчерашниот ден во 14:10 часот на улицата „Босна и Херцеговина“, на паркинг пред зграда во Скопје, патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистерски таблици управувано од А.И.(47) од Скопје удрило во велосипедист, дете на возраст од 10 години.

Детето со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.