вторник, 13. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Tешка сообраќајка на Качанички пат- повредено девојче

Tешка сообраќајка на Качанички пат- повредено девојче

Тешка сообраќаjна несреќа попладнево се случила на Качанички пат, во која е повредено девојче.

Во несреќата во која учествувале два автомобили од марката „голф“, девојчето се здобило со скршеница на потколеницата.

Во моментов, полицијата врши увид на местото на несреќата.

Коронавирус