вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 83
home Хроника

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци, информира МВР.

Во незгодата, со тешка телесна повреда се здобил мотоциклистот Ѓ.А., констатирана во Медицински центар Гевгелија.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Гевгелија.

Коронавирус