понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 178
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Тешка сообраќајка: Мотоциклист од Скопје со тешки повреди заврши во болница

Тешка сообраќајка: Мотоциклист од Скопје со тешки повреди заврши во болница

Во текот на вчерашниот ден околу 14.50 часот на крстосница од ул.„Отокар Кершовани“ и сервисна улица која ги поврзува бул.„Крсте Мисирков“ со бул.„Никола Карев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолскваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.А.(48) од с.Никиштани, скопско и мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Р.(33) од Скопје, информираат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Н.Р., кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.