среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Хроника

Тешка сообраќајка кај Железничка

Тешка сообраќајка кај Железничка

Сообраќајна несреќа предмалку се случила кај Железничката станица, односно на улицата кај Транспортниот центар.

Очевидци за Курир велат дека мотоциклист удрил во пешак.

Од МВР за Курир потврдуваат дека имаат пријава за случена сообраќајна несреќа околу 16:10 часот, но се уште немаат никакви детали.

Повеќе информации ќе бидат познати по завршување на увидот кој наскоро треба да започне.

loading...