вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 48
home Хроника

Тешка сообраќајка кај влезот на Скопје

Тешка сообраќајка кај влезот на Скопје

На автопатот Куманово-Скопје, на влезот во главниот град, утрово се случи тешка сообраќајка.

Мерцедес со кумановски регистрации удрил во пешак во 9:40 часот.

Увидот е во тек, а веднаш е повикана и брза помош.

Не е позната состојбата на повредениот пешак.