понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тешка сообраќајка кај Плетвар, едно лице загина

Тешка сообраќајка кај Плетвар, едно лице загина

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот се случи попладнево околу 17:20 часот на патот Прилеп-Градско, кај Плетвар, дознава КУРИР.

Според првичните информации во несреќата учествувале автомобил и мотор, а при директниот судир животот на лице место го загубил мотоциклистот.

Неофицијално во несреќата повредени се уште две лица.

Од МВР за Курир потврдија дека е случена сообраќајна несреќа, но не откриваат повеќе детали.

Повеќе информации ќе бидат познати по завршувањето на полицискиот увид кој е во тек.

Сообраќајот на овој патен правец со одвива со наизменично пропуштање на возилата.